Bir Süpermarketi Oluşturan 5 Temel Ürün

Market Tasarımında Kullanmanız Gereken 5 Ana Ürün

Bugünkü yazımızda birçok müşterimizden bizlere gelen “market açmak istiyorum, hangi ürünleri kullanmalıyım?” sorusunu yanıtlayacağız.

Efektif bir süpermarket tasarımı, müşterilerinize sunduğunuz hizmette önemli bir rol oynamaktadır. Marketimizde bulunan müşterilerimize market içerisinde kolay hareket imkanı sunulması, ürünlere erişimin rahat olması, raflardaki ürün ikmalinin kolaylıkla yapılması en önemli faktörlerdendir. Kullanacağımız uygun ölçülerde raf ve teşhir ürünleri ile hem bütçemizi düşük tutacağız hem de müşterilerinize kaliteli hizmet sunmuş olacağız. Peki kullanmanız gereken ürünler nelerdir?

Market Raf Sistemleri

Raf Sistemleri marketimizin tasarımında en önemli unsurdur. Bu arada Market Raf Sistemleri marketler dışında bijuteri reyonları, hırdavat reyonları gibi birçok farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Ürünlerimizi sergileyeceğimiz market raf sistemleri kendi içinde gruplara ayrılmaktadır.

Duvar Üniteleri

Her yükseklikte, her boyutta alanı değerlendirebileceğimiz duvar ünitelerinin, başka bir deyişle duvar reyonlarının en önemli özelliği ürünleri en iyi şekilde sergiye sunabilmemizdir. Duvar üniteleri farklı derinlik ve genişliklerde yapılan üretim sayesinde istenilen her bölgeye kurulabilir.

Gondol Ünitesi ve Gondol Başı Üniteleri

“Gondol” kelimesi raf sektöründe kullanılan en önemli teknik terimlerden biridir. Gondol Üniteleri Duvar Ünitelerinin çift taraflı olarak, yan yana istenilen adette montajını yaparak, ada şeklini alması ile komple reyona verilen isimdir. Genel olarak tasarımı yapılan alanın orta kısımlarında kullanılarak aralarda koridorlar oluşturulur. Gondol Başı Üniteleri oluşturulan Gondolun her iki başına kurulur. Gondol başı raflarında sergilenen ürünler diğer raflara göre daha fazla göze çarpar. Ayrıca gondol başı ünitesinin yan yüzlerini, uygun teşhir ekipmanı ile değerlendirmek göz önünde bulunan bu alanda ürünlerin reklamının yapılması ve kolay erişim ile satışa fayda sağlamaktadır.

Kozmetik Üniteleri

Kozmetik ürünlerinin etkili şekilde sunumunu sağlamak önemlidir, rafların şık ve düzenli görünmesi ferah bir alışveriş alanı yaratır. Müşterilerimize tercih ettiği ürüne kolay erişim imkanı sağlar.

Mini Rack Üniteleri

Mini Rack Üniteleri taşıma kapasitesi daha fazla olduğu için su, deterjan gibi ağır ürünler ya da bebek arabası gibi hacimli ürünler için tercih edilmektedir.

Promosyon Sepetleri

Mağazamızda uygun alanları değerlendirebileceğimiz promosyon sepetlerimiz ile ön plana çıkartmak istediğiniz ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Tel sepetlerimiz krom kaplamalı ve boyalı olarak üretilebilmektedir. Sabit ayaklı veya tekerlekli çeşitleri olmak her çeşit model ve ölçü bulunmaktadır.

Market Arabası

Market Arabaları müşterilerimizin satın aldığı ürünleri taşıması için en kolay imkanı sağlamamız adına en önemli etkendir.  Market arabaları bebe setli ve bebe setsiz olarak, tel veya plastik, boru ayak ya da çift katlı olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Bunlar 75, 100, 120, 150, 180, 210 litre olarak boyutlara ayrılır, bir süpermarketin metrekaresine göre adet ve kapasite tavsiye ederiz.

Alışveriş Sepetleri

Plastik Alışveriş Sepetleri hızlı alışverişlerde pratiklik sağlar, 7, 22, 28, 40, 54 ve 65 Litre olarak farklı boyutları, tekerlekli ve el sepetleri mevcuttur. Tercih ettiğimiz bu ürün müşterilerinize kolay alışverişin kapılarını açar.

Kasa Bankolar

Kasa Bankolar Müşterilerimiz ile karşılaştığımız son noktadır. Müşterilerimiz marketimizden ayrıldığında akıllarında bizim adımıza kalacak son alandır. Bu nedenle tasarım konusunda dikkatli olmamız gerekmektedir. Kasa Bankolar da her alana uygun boyutlarda üretim yapılmaktadır. Kasiyerlerin iş alanını rahatlatmak ve kolay hareket imkanı ile hızlı bir hizmet sunmak amaç edinilmiştir.

 
 
 
Tüm Bloglar

SET RAF olarak, dünyada lider konumda olan METALSISTEM markalı Raf Sistemlerini Türkiye ve uluslarar ...

Balkon Kiler Garaj Erzak Rafı Olarak Kullanabileceğiniz Yüksek Kalite Galvaniz Çelik Raf Sistemleri ...

Mekik Raf Sistemleri ...

Jam Süpermarketler zinciri, bölgesinde faaliyetlerine hızla devam etmektedir.. ...

Bir Süpermarketi Oluşturan 5 Temel Ürün ...

METALSISTEM STOKLARIMIZDA! ...

Ürünlerimizi Kimler Kullanabilir? ...

Set Raf 2019 E-Kataloğu Yayınlandı ! ...

Uzun süredir hizmet verdiğimiz büyük hipermarket zinciri 2018 yılına veda ederken açtığı son mağazas ...

İstoç Şubemiz Hizmetinizde ...

Ücretsiz Keşif İmkanı ... ...

Bizleri Daha Yakından Takip Edebilmeniz İçin ... ...

İlk Youtube Videomuz Yayında ...

Set Raf Şirket Sunumu ...

Web Sitemiz Faaliyete girmiştir. Bizimle ilgili detaylı bilgilere erişmek için web sitemizden fayda ...

Whatsapp
Sipariş ve Bilgi Hattı